Aktiebolag Stockholm
Eagle Eye Holding AB
34 sökningar
Omsättning 2025
100 tkr
0,0 %Rörelsemarginal
90,0 %
+2,0 p.e.Soliditet
92,5 %
+0,8 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Rörelseresultat | 90 | 88 | 76 | 68 |
| Årets resultat | 72 | 71 | 62 | 53 |
| Eget kapital | 358 | 286 | 215 | 153 |
| Balansomslutning | 387 | 312 | 263 | 185 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 4 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12* |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Övriga externa kostnader | 10 | 12 | 20 | 32 |
| Övriga rörelseposter, netto | — | — | −4 | — |
| Rörelseresultat | 90 | 88 | 76 | 68 |
| Ränteintäkter | 1 | 2 | 1 | — |
| Resultat efter finansiella poster | 91 | 90 | 78 | 68 |
| Skatt | 19 | 18 | 16 | 15 |
| Årets resultat | 72 | 71 | 62 | 53 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12* |
|---|---|---|---|---|
| Kortfristiga fordringar | 175 | 126 | 143 | 5 |
| Kassa och bank | 212 | 186 | 120 | 180 |
| Omsättningstillgångar | 387 | 312 | 263 | 185 |
| Summa tillgångar | 387 | 312 | 263 | 185 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 236 | 165 | 103 | 0 |
| Eget kapital | 358 | 286 | 215 | 153 |
| Justerat eget kapital | 358 | 286 | 215 | 153 |
| Kortfristiga skulder | 29 | 26 | 48 | 32 |
| Summa eget kapital och skulder | 387 | 312 | 263 | 185 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Mätt mot de 3 641 bolag som granskas inom samma bransch hamnar Eagle Eye Holding AB i den nedre halvan sett till omsättning, med 100 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Rörelsemarginalen landade på 90,0 procent — en stark nivå — medan soliditeten på 92,5 procent får betecknas som hög. Sätet finns i Stockholm.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva ekonomisk och juridisk konsultverksamhet, administration och förvaltning av fast och lös egendom, investera i och äga aktier och andelar i svenska juridiska personer samt därutöver bedriva all övrig därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Nejra Poljo Cerimagic (f. 1990) Styrelseledamot
- Karl Hedlund (f. 1981) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2021-07-01 |
|---|---|
| Bransch | Annan fastighetsförmedling och fastighetsförvaltning på uppdrag (SNI 68320) |
| Adress | Kommendörsgatan 25, 114 48, Stockholm Besök: Kommendörsgatan 25, Stockholm |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |