Aktiebolag Stockholm
Del Barba Konsult AB
12 sökningar
826 tkr
+4,2 %83,1 %
+5,6 p.e.77,7 %
+9,4 p.e.1
0,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 826 | 793 | 442 | 5 |
| Rörelseresultat | 686 | 614 | 357 | 5 |
| Årets resultat | 544 | 486 | 284 | 5 |
| Eget kapital | 1 343 | 799 | 313 | 30 |
| Balansomslutning | 1 729 | 1 171 | 492 | 30 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 4 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12* |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 826 | 793 | 442 | 5 |
| Personalkostnader | 2 | 20 | 5 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 138 | 156 | 80 | 0 |
| Rörelseresultat | 686 | 614 | 357 | 5 |
| Ränteintäkter | 2 | 0 | 0 | — |
| Räntekostnader | 2 | 1 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 687 | 613 | 357 | 5 |
| Skatt | 142 | 127 | 74 | 0 |
| Årets resultat | 544 | 486 | 284 | 5 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12* |
|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 532 | 180 | 114 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 382 | 113 | 181 | 0 |
| Kassa och bank | 614 | 878 | 197 | 30 |
| Omsättningstillgångar | 1 197 | 991 | 379 | 30 |
| Summa tillgångar | 1 729 | 1 171 | 492 | 30 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | 774 | 288 | 4 | 0 |
| Eget kapital | 1 343 | 799 | 313 | 30 |
| Justerat eget kapital | 1 343 | 799 | 313 | 30 |
| Kortfristiga skulder | 386 | 372 | 179 | 0 |
| Summa eget kapital och skulder | 1 729 | 1 171 | 492 | 30 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Del Barba Konsult AB omsatte 826 tusen kronor räkenskapsåret 2025, mer än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 826 tusen kronor. Rörelsemarginalen landade på 83,1 procent — en stark nivå — medan soliditeten på 77,7 procent får betecknas som hög. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 4 procent. Bolaget sysselsatte en person och har sitt säte i Stockholm.
Konsultering i skadeärenden avseende försäkringsverksamhet, avseende motor och sakförsäkring. Värdering av motorfordon, musikinstrument, Trädgårdsarkitekt, försäljning växter.
Styrelse & ledning
- Joreno Del Barba (f. 1956) Styrelseledamot
- Catharina Ristare Del Barba (f. 1959) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2021-11-16 |
|---|---|
| Bransch | Risk- och skadebedömning (SNI 66210) |
| Adress | Södebergavägen 24, 163 46, Spånga Besök: Söderbergavägen 24, Spånga |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |