Aktiebolag Stockholm
Copatti AB
34 sökningar
Omsättning 2024
100 tkr
+85,2 %Rörelsemarginal
10,0 %
+24,8 p.e.Soliditet
19,5 %
+4,0 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 100 | 54 | 214 | 72 |
| Rörelseresultat | 10 | −8 | 153 | −23 |
| Årets resultat | 8 | −8 | 125 | −23 |
| Eget kapital | 26 | 18 | 127 | 2 |
| Balansomslutning | 133 | 116 | 283 | 113 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 4 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12* |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 100 | 54 | 214 | 72 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 1 | 11 |
| Övriga externa kostnader | 91 | 63 | 61 | 84 |
| Övriga rörelseposter, netto | 1 | 1 | — | — |
| Rörelseresultat | 10 | −8 | 153 | −23 |
| Räntekostnader | 1 | 0 | 1 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 9 | −8 | 152 | −23 |
| Skatt | 1 | 0 | 27 | 0 |
| Årets resultat | 8 | −8 | 125 | −23 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12* |
|---|---|---|---|---|
| Kortfristiga fordringar | 1 | 29 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 132 | 87 | 283 | 113 |
| Omsättningstillgångar | 133 | 116 | 283 | 113 |
| Summa tillgångar | 133 | 116 | 283 | 113 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Balanserat resultat | −7 | 1 | −23 | 0 |
| Eget kapital | 26 | 18 | 127 | 2 |
| Justerat eget kapital | 26 | 18 | 127 | 2 |
| Kortfristiga skulder | 107 | 98 | 156 | 111 |
| Summa eget kapital och skulder | 133 | 116 | 283 | 113 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 1 732 granskade bolag ligger Copatti AB i den nedre halvan räknat på omsättning, med 100 tusen kronor för räkenskapsåret 2024. Verksamheten bar en god rörelsemarginal om 10,0 procent, och soliditeten var måttlig — 19,5 procent. Jämfört med föregående bokslut växte omsättningen med 85 procent. Sätet finns i Stockholm.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Rådgivning, forskning, behandlingar samt bemanningstjänster inom vård, skönhet och hälsa. Utöver detta handel med värdepapper och därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Malin Cossi (f. 1989) Styrelseledamot
- Emmanuele Patti (f. 1976) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2020-12-28 |
|---|---|
| Bransch | Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, på sjukhus (SNI 86221) |
| Adress | Talluddsvägen 84,, 132 48, Saltsjö-Boo Besök: Talluddsvägen 84, Saltsjö-Boo |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |