Aktiebolag Borås 143 sökningar
CHVS CoffeeHouse Vending Solutions AB
Partihandel med diverse andra maskiner och diverse annan utrustning
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
96,3 %
−0,4 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 29 | 4 730 | 11 589 | 14 018 | 9 360 |
| Rörelseresultat | −4 | −13 | 3 941 | −50 | 0 | −442 | 124 | 544 |
| Årets resultat | −4 | −63 | 3 244 | 203 | 0 | −507 | 25 | 53 |
| Eget kapital | 283 | 287 | 3 816 | 572 | 369 | 653 | 1 160 | 286 |
| Balansomslutning | 294 | 297 | 4 596 | 597 | 385 | 4 333 | 5 926 | 4 725 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 6 | 6 | 5 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 29 | 4 730 | 11 589 | 14 018 | 9 360 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 736 | 3 170 | 3 678 | 2 515 |
| Av- och nedskrivningar | 0 | 0 | 0 | 0 | 114 | 225 | 172 | 264 |
| Övriga externa kostnader | 4 | 13 | 7 | 50 | 865 | 1 962 | 2 318 | 1 743 |
| Övriga rörelseposter, netto | — | — | — | −29 | −2 015 | −6 674 | −7 726 | −4 294 |
| Rörelseresultat | −4 | −13 | 3 941 | −50 | 0 | −442 | 124 | 544 |
| Räntekostnader | 0 | 50 | 0 | 0 | 31 | 66 | 75 | 1 |
| Resultat efter finansiella poster | −4 | −63 | 3 941 | −50 | 0 | −507 | 49 | 545 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 32 |
| Koncernbidrag | 0 | 0 | 58 | 253 | 0 | 0 | 0 | −500 |
| Skatt | 0 | 0 | 755 | 0 | 0 | 0 | 25 | 24 |
| Årets resultat | −4 | −63 | 3 244 | 203 | 0 | −507 | 25 | 53 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 544 | 265 | 325 |
| Varulager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 179 | 2 667 | 2 428 |
| Kortfristiga fordringar | 0 | 0 | 4 318 | 389 | 78 | 2 030 | 2 983 | 1 615 |
| Kassa och bank | 294 | 297 | 278 | 208 | 307 | 581 | 11 | 357 |
| Omsättningstillgångar | 294 | 297 | 4 596 | 597 | 385 | 3 789 | 5 661 | 4 400 |
| Summa tillgångar | 294 | 297 | 4 596 | 597 | 385 | 4 333 | 5 926 | 4 725 |
| Aktiekapital | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 |
| Balanserat resultat | 137 | 200 | 422 | 219 | 503 | 1 010 | 135 | 83 |
| Eget kapital | 283 | 287 | 3 816 | 572 | 369 | 653 | 1 160 | 286 |
| Justerat eget kapital | 283 | 287 | 3 816 | 572 | 369 | 653 | 1 160 | 286 |
| Långfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 662 | 2 060 |
| Kortfristiga skulder | 11 | 10 | 780 | 25 | 16 | 3 680 | 3 104 | 2 379 |
| Summa eget kapital och skulder | 294 | 297 | 4 596 | 597 | 385 | 4 333 | 5 926 | 4 725 |
| Ställda säkerheter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 500 | 500 | 0 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Föremålet för bolagets verksamhet är import, export och försäljning av kaffeautomater, kaffe och tillbehör, handel med värdepapper samt köp och förvaltning av fastigheter och därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Richard Roth (f. 1986) Styrelseledamot
- Karoline Duvmo (f. 1979) Styrelsesuppleant
Övriga befattningar
- Karolina Westberg (f. 1985) Huvudansvarig revisor
Koncern
| Moderbolag | Beans in Cup AB (559085-5564) |
|---|---|
| Koncernmoder | Pamica 2 AB (559122-1725) |
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2012-07-02 |
|---|---|
| Adress | Stallarholmsvägen 40, 124 59, Bandhagen Besök: Stallarholmsvägen 40, Bandhagen |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |
| Telefon | 033-131122 |