starkabolag.se

Aktiebolag Malmö

Christina Stjernborg AB

102 sökningar

Omsättning 2025

0 tkr

−100,0 %
Rörelsemarginal

–

Soliditet

90,3 %

+0,4 p.e.
Anställda

0

−100,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning0207192 4473 725
Rörelseresultat−4−90−480−6383
Årets resultat−4−89−306−7227
Eget kapital102106195500807
Balansomslutning1131183099411 542
Anställda01346
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning0207192 4473 725
Personalkostnader0556441 5732 412
Av- och nedskrivningar00522626
Övriga externa kostnader4566858811 083
Övriga rörelseposter, netto—118227179
Rörelseresultat−4−90−480−6383
Ränteintäkter011——
Räntekostnader00111
Resultat efter finansiella poster−4−89−480−7382
Bokslutsdispositioner001740−95
Skatt000060
Årets resultat−4−89−306−7227

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar0005278
Kortfristiga fordringar112113222309656
Kassa och bank1587580808
Omsättningstillgångar1131183098901 464
Summa tillgångar1131183099411 542
Aktiekapital100100100100100
Balanserat resultat695401407480
Eget kapital102106195500807
Justerat eget kapital102106195638945
Obeskattade reserver000174174
Kortfristiga skulder1112114267561
Summa eget kapital och skulder1131183099411 542

Verksamhet

Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 100 procent. Bolaget hör hemma i Malmö.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolagets verksamhet är biodling med honungsproduktion, utföra transporter samt bedriva massage- och friskvårdsverksamhet jämte därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Christina Stjernborg AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Christina Stjernborg AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Christina Stjernborg AB (556720-0018)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Koncern

Moderbolag Skränten AB (559133-5004)
Koncernmoder Skränten AB (559133-5004)

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2007-01-11
Bransch Vägtransport, godstrafik (SNI 49410)
Adress
Harbackegatan 24, 212 30, Malmö
Besök: Harbackegatan 24, Malmö
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad