starkabolag.se

Aktiebolag Örebro

Chia's Barbershop AB

84 sökningar

Omsättning 2025

2,6 mkr

−2,9 %
Rörelsemarginal

1,6 %

+2,6 p.e.
Soliditet

44,7 %

+21,4 p.e.
Anställda

4

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning2 6162 6942 5812 0511 359
Rörelseresultat41−2840919−220
Årets resultat248283115
Eget kapital1027835067465
Balansomslutning2283346622141 059
Anställda44445
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning2 6162 6942 5812 0511 359
Personalkostnader2 0252 4661 7881 5101 802
Av- och nedskrivningar06111920
Övriga externa kostnader437575465506419
Övriga rörelseposter, netto−11332592—662
Rörelseresultat41−2840919−220
Räntekostnader631110
Resultat efter finansiella poster36−314088−221
Bokslutsdispositioner050−500244
Skatt12117568
Årets resultat248283115

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar5050566786
Varulager3328232323
Kortfristiga fordringar34543433345
Kassa och bank11120254991605
Omsättningstillgångar178284606148973
Summa tillgångar2283346622141 059
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat28201716400
Eget kapital1027835067465
Justerat eget kapital1027839067465
Obeskattade reserver005000
Långfristiga skulder01000
Kortfristiga skulder126255262147594
Summa eget kapital och skulder2283346622141 059

Verksamhet

Chia's Barbershop AB omsatte 2,6 miljoner kronor räkenskapsåret 2025, mer än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 936 tusen kronor. Rörelsemarginalen landade på 1,6 procent — en tunn nivå — medan soliditeten på 44,7 procent får betecknas som god. Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 3 procent. Bolaget sysselsatte 4 personer och har sitt säte i Örebro.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall bedriva frisör och hårvårdsverksamhet och därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Chia's Barbershop AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Chia's Barbershop AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Chia's Barbershop AB (559154-3250)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Chia's Barbershop AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2018-04-03
Bransch Frisörer och barberare (SNI 96210)
Adress
Storgatan 11, 703 61, Örebro
Besök: Storgatan 11, Örebro
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad