Aktiebolag Partille
Chateau Ott AB
113 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
97,8 %
+0,5 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 264 | 363 | 339 | 1 937 | 1 854 |
| Rörelseresultat | −7 | −4 | −11 | −299 | −60 | −2 | −533 | −163 |
| Årets resultat | −7 | −4 | −10 | 149 | 820 | −2 | −533 | −163 |
| Eget kapital | 360 | 367 | 371 | 382 | 2 033 | 1 212 | 1 215 | 1 748 |
| Balansomslutning | 368 | 377 | 381 | 414 | 2 046 | 1 324 | 1 392 | 2 090 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 264 | 363 | 339 | 1 937 | 1 854 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 426 | 505 |
| Av- och nedskrivningar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 | 83 |
| Övriga externa kostnader | 7 | 4 | 11 | 6 | 23 | 23 | 298 | 237 |
| Övriga rörelseposter, netto | — | — | — | −557 | −400 | −318 | −1 729 | −1 192 |
| Rörelseresultat | −7 | −4 | −11 | −299 | −60 | −2 | −533 | −163 |
| Resultat efter finansiella poster | −7 | −4 | −10 | −299 | −60 | −2 | −533 | −163 |
| Koncernbidrag | 0 | 0 | 0 | 448 | 880 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | −7 | −4 | −10 | 149 | 820 | −2 | −533 | −163 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 472 | 472 | 574 |
| Varulager | 0 | 0 | 0 | 0 | 557 | 672 | 574 | 1 229 |
| Kortfristiga fordringar | 10 | 10 | 142 | 139 | 1 412 | 69 | 10 | 36 |
| Kassa och bank | 83 | 110 | 27 | 63 | 77 | 111 | 336 | 252 |
| Omsättningstillgångar | 368 | 377 | 381 | 414 | 2 046 | 852 | 920 | 1 516 |
| Summa tillgångar | 368 | 377 | 381 | 414 | 2 046 | 1 324 | 1 392 | 2 090 |
| Aktiekapital | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 |
| Balanserat resultat | 217 | 221 | 231 | 1 883 | 1 063 | 1 065 | 1 598 | −68 |
| Eget kapital | 360 | 367 | 371 | 382 | 2 033 | 1 212 | 1 215 | 1 748 |
| Justerat eget kapital | 360 | 367 | 371 | 382 | 2 033 | 1 212 | 1 215 | 1 748 |
| Kortfristiga skulder | 8 | 10 | 10 | 32 | 13 | 112 | 177 | 342 |
| Summa eget kapital och skulder | 368 | 377 | 381 | 414 | 2 046 | 1 324 | 1 392 | 2 090 |
| Ansvarsförbindelser | 1 529 | 1 529 | 1 529 | 1 529 | 0 | 0 | 3 829 | 1 829 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Föremålet för bolagets verksamhet är handel med hem- och lokalinredning och därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Exekutiva befattningar
- Mercedes Sanne Eliasson (f. 1966) Verkställande direktör
Styrelse
- Anders Eliasson (f. 1967) Styrelseledamot
- Mercedes Sanne Eliasson (f. 1966) Styrelsesuppleant
Koncern
| Moderbolag | A.M. Eliasson AB (556448-3377) |
|---|---|
| Koncernmoder | A.M. Eliasson AB (556448-3377) |
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 1987-05-08 |
|---|---|
| Bransch | Detaljhandel via internet eller postorder med brett sortiment (SNI 47123) |
| Adress | Tillfällavägen 15, 433 63, Sävedalen Besök: Tillfällavägen 15 0tr, Sävedalen |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |
| Telefon | 031-209630 |