starkabolag.se

Aktiebolag Lidingö

Ceber AB

53 sökningar

Omsättning 2025

63 tkr

−94,5 %
Rörelsemarginal

-407,9 %

Soliditet

96,8 %

+14,6 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning631 1431 2037170
Rörelseresultat−257270315240−140
Årets resultat−26220297244−43
Eget kapital782808788687443
Balansomslutning8081 2091 3671 169839
Anställda11111
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning631 1431 2037170
Personalkostnader27280881843096
Övriga externa kostnader4865704744
Rörelseresultat−257270315240−140
Ränteintäkter1130——
Räntekostnader240630
Resultat efter finansiella poster−259279369178−140
Bokslutsdispositioner2330−7150109
Skatt059668411
Årets resultat−26220297244−43

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Kortfristiga fordringar12143511311
Kassa och bank14733536444038
Omsättningstillgångar8081 2091 3671 169839
Summa tillgångar8081 2091 3671 169839
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat758538441393436
Eget kapital782808788687443
Justerat eget kapital782993973866742
Obeskattade reserver0233233226376
Kortfristiga skulder2616834625620
Summa eget kapital och skulder8081 2091 3671 169839

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte Ceber AB 63 tusen kronor — mindre än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 744 tusen kronor. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -407,9 procent, och soliditeten var hög — 96,8 procent. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 94 procent. Bolaget sysselsatte en person och har sitt säte i Lidingö.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Konsult- och rådgivningsverksamhet inom projektledning, information & kommunikation, samt immaterialrätt.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Ceber AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Ceber AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Ceber AB (556989-2291)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2014-11-05
Bransch Teknisk konsultverksamhet inom bygg- och anläggningsteknik (SNI 71121)
Adress
Fregattvägen 15, 6tr, 181 37, Lidingö
Besök: Fregattvägen 15 6tr, Lidingö
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad