Aktiebolag Säffle
Carlmarken Förvaltning AB
63 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
99,7 %
+0,3 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −6 | −6 | −6 | −5 | −5 | −5 | −5 | −5 |
| Årets resultat | 12 | 26 | 24 | 1 | −2 | −2 | −2 | −2 |
| Eget kapital | 900 | 1 097 | 1 275 | 1 447 | 1 633 | 1 819 | 1 998 | 2 172 |
| Balansomslutning | 903 | 1 104 | 1 279 | 1 447 | 1 661 | 1 819 | 2 006 | 2 177 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Rörelseresultat | −6 | −6 | −6 | −5 | −5 | −5 | −5 | −5 |
| Ränteintäkter | 22 | 39 | 34 | — | — | — | — | — |
| Resultat efter finansiella poster | 15 | 33 | 28 | 1 | −2 | −2 | −2 | −2 |
| Skatt | 3 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 12 | 26 | 24 | 1 | −2 | −2 | −2 | −2 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 95 | 95 | 95 | 95 | 95 | 95 | 95 | 95 |
| Kortfristiga fordringar | 1 | 2 | 28 | 0 | 0 | 156 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 807 | 1 007 | 1 156 | 1 352 | 1 566 | 1 568 | 1 911 | 2 082 |
| Omsättningstillgångar | 808 | 1 009 | 1 185 | 1 352 | 1 566 | 1 724 | 1 911 | 2 082 |
| Summa tillgångar | 903 | 1 104 | 1 279 | 1 447 | 1 661 | 1 819 | 2 006 | 2 177 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 838 | 1 021 | 1 201 | 1 396 | 1 585 | 1 771 | 1 950 | 2 124 |
| Eget kapital | 900 | 1 097 | 1 275 | 1 447 | 1 633 | 1 819 | 1 998 | 2 172 |
| Justerat eget kapital | 900 | 1 097 | 1 275 | 1 447 | 1 633 | 1 819 | 1 998 | 2 172 |
| Långfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 | 0 | 8 | 5 |
| Kortfristiga skulder | 3 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Summa eget kapital och skulder | 903 | 1 104 | 1 279 | 1 447 | 1 661 | 1 819 | 2 006 | 2 177 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva förvaltning av värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Karl Ove Stenqvist (f. 1944) Styrelseledamot
- Micael Stenqvist (f. 1970) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2010-12-09 |
|---|---|
| Bransch | Huvudnäring okänd (SNI 00009) |
| Adress | Sifhällaparken 6, 661 42, Säffle Besök: Sifhällaparken 6, Säffle |
| F-skatt | Ej registrerad |
| Moms | Ej registrerad |