Aktiebolag Stockholm
Cacan Event AB
127 sökningar
Omsättning 2025
111 tkr
−46,9 %Rörelsemarginal
-378,4 %
Soliditet
87,6 %
−6,7 p.e.Anställda
1
0,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 111 | 209 | 206 | 82 | 82 | 479 | 2 010 | 2 367 |
| Rörelseresultat | −420 | −353 | −271 | −263 | −248 | 1 088 | −242 | −224 |
| Årets resultat | −420 | −345 | −267 | −263 | −248 | 954 | −243 | −227 |
| Eget kapital | 92 | 511 | 857 | 1 123 | 1 387 | 1 835 | 881 | 1 124 |
| Balansomslutning | 105 | 542 | 889 | 1 136 | 1 402 | 1 854 | 1 021 | 1 284 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 5 | 5 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 111 | 209 | 206 | 82 | 82 | 479 | 2 010 | 2 367 |
| Personalkostnader | 511 | 455 | 423 | 282 | 279 | 524 | 1 356 | 1 527 |
| Övriga externa kostnader | 29 | 108 | 65 | 75 | 91 | 105 | 410 | 547 |
| Övriga rörelseposter, netto | 9 | — | 11 | 12 | 40 | 1 238 | −486 | −517 |
| Rörelseresultat | −420 | −353 | −271 | −263 | −248 | 1 088 | −242 | −224 |
| Ränteintäkter | 0 | 8 | 4 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| Resultat efter finansiella poster | −420 | −345 | −267 | −263 | −248 | 1 087 | −243 | −227 |
| Skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 133 | 0 | 0 |
| Årets resultat | −420 | −345 | −267 | −263 | −248 | 954 | −243 | −227 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varulager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 43 |
| Kortfristiga fordringar | 19 | 45 | 7 | 197 | 357 | 139 | 301 | 484 |
| Kassa och bank | 86 | 497 | 882 | 939 | 1 045 | 1 715 | 710 | 757 |
| Omsättningstillgångar | 105 | 542 | 889 | 1 136 | 1 402 | 1 854 | 1 021 | 1 284 |
| Summa tillgångar | 105 | 542 | 889 | 1 136 | 1 402 | 1 854 | 1 021 | 1 284 |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Balanserat resultat | 412 | 756 | 1 024 | 1 286 | 1 535 | 781 | 1 024 | 1 744 |
| Eget kapital | 92 | 511 | 857 | 1 123 | 1 387 | 1 835 | 881 | 1 124 |
| Justerat eget kapital | 92 | 511 | 857 | 1 123 | 1 387 | 1 835 | 881 | 1 124 |
| Långfristiga skulder | 11 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 15 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 2 | 18 | 19 | 0 | 2 | 6 | 125 | 160 |
| Summa eget kapital och skulder | 105 | 542 | 889 | 1 136 | 1 402 | 1 854 | 1 021 | 1 284 |
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 18 527 granskade bolag ligger Cacan Event AB bland de mindre aktörerna räknat på omsättning, med 111 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -378,4 procent, och soliditeten var hög — 87,6 procent. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 47 procent. Bolaget sysselsatte 1 personer och har sitt säte i Stockholm.
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall bedriva café- och restaurangverksamhet, artist och underhållning, samt äga och förvalta fastigheter och aktier, därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Josef Cacan (f. 1971) Styrelseledamot
- Simelia Cacan (f. 1995) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2008-07-01 |
|---|---|
| Bransch | Restaurangverksamhet (SNI 56110) |
| Adress | Vilundavägen 29, 194 34, Upplands Väsby Besök: Vilundavägen 29, Upplands Väsby |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |