starkabolag.se

Aktiebolag Huddinge

C.U.M. Clubwear AB

115 sökningar

Omsättning 2025

3,7 mkr

−7,1 %
Rörelsemarginal

2,8 %

−5,0 p.e.
Soliditet

48,1 %

−6,7 p.e.
Anställda

2

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr20252024202320222021202020192018
Omsättning3 7274 0134 3555 1793 0602 3282 6372 411
Rörelseresultat106315138909559191190−46
Årets resultat90174103534326187184−48
Eget kapital742877704715680355318284
Balansomslutning1 5421 6011 5281 6391 172806734685
Anställda22221111
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-082024-082023-082022-082021-082020-082019-082018-08
Nettoomsättning3 7274 0134 3555 1793 0602 3282 6372 411
Personalkostnader1 1791 3041 1291 035854801630506
Av- och nedskrivningar00000017128
Övriga externa kostnader9489531 057910792768934796
Övriga rörelseposter, netto−1 494−1 441−2 031−2 325−855−568−866−1 027
Rörelseresultat106315138909559191190−46
Ränteintäkter495
Räntekostnader10514853451
Resultat efter finansiella poster4309134904555187184−48
Bokslutsdispositioner140−840−228−140000
Skatt54523114190000
Årets resultat90174103534326187184−48

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-082024-082023-082022-082021-082020-082019-082018-08
Anläggningstillgångar49500000017
Varulager777764748842819683575534
Kortfristiga fordringar766044876199606062
Kassa och bank194233293236254629971
Omsättningstillgångar1 0471 6011 5281 6391 172806734667
Summa tillgångar1 5421 6011 5281 6391 172806734685
Aktiekapital100100100100100100100100
Balanserat resultat552603501812546834232
Eget kapital742877704715680355318284
Justerat eget kapital9901 2369961 007791355318284
Obeskattade reserver312452368368140000
Kortfristiga skulder488272456556352451416401
Summa eget kapital och skulder1 5421 6011 5281 6391 172806734685

Verksamhet

Mätt mot de 626 bolag som granskas inom samma bransch hamnar C.U.M. Clubwear AB bland de omsättningsmässigt största sett till omsättning, med 3,7 miljoner kronor för räkenskapsåret 2025. Verksamheten bar en tunn rörelsemarginal om 2,8 procent, och soliditeten var god — 48,1 procent. Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 7 procent. Bolaget sysselsatte 2 personer och har sitt säte i Huddinge.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Föremålet för bolagets verksamhet är design och försäljning av modekläder inom detaljhandeln och därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Övriga befattningar
Företagsvärdering

Vad är C.U.M. Clubwear AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av C.U.M. Clubwear AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller C.U.M. Clubwear AB (556740-8629)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

C.U.M. Clubwear AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2007-10-24
Bransch Annan varuhus- eller stormarknadshandel (SNI 47121)
Adress
Gärdesvägen 2, 142 64, Trångsund
Besök: Gärdesvägen 2, Trångsund
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad