Aktiebolag Upplands-Väsby
Brottarfys Sweden AB
18 sökningar
500 tkr
−32,7 %-1,8 %
+2,9 p.e.74,3 %
+2,4 p.e.1
0,0 %Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 500 | 743 | 769 | 486 |
| Rörelseresultat | −9 | −35 | 56 | 91 |
| Årets resultat | −8 | −34 | 45 | 72 |
| Eget kapital | 130 | 138 | 173 | 128 |
| Balansomslutning | 175 | 192 | 305 | 186 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 4 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 | 2022-06* |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 500 | 743 | 769 | 486 |
| Personalkostnader | 424 | 501 | 423 | 345 |
| Av- och nedskrivningar | 7 | 5 | 3 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 77 | 95 | 127 | 77 |
| Övriga rörelseposter, netto | — | −177 | −160 | 27 |
| Rörelseresultat | −9 | −35 | 56 | 91 |
| Ränteintäkter | 1 | 0 | 0 | — |
| Resultat efter finansiella poster | −8 | −34 | 56 | 91 |
| Skatt | 0 | 0 | 12 | 19 |
| Årets resultat | −8 | −34 | 45 | 72 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 | 2022-06* |
|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 24 | 18 | 23 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 53 | 12 | 97 | 88 |
| Kassa och bank | 98 | 162 | 185 | 98 |
| Omsättningstillgångar | 151 | 174 | 282 | 186 |
| Summa tillgångar | 175 | 192 | 305 | 186 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 88 | 122 | 78 | 6 |
| Eget kapital | 130 | 138 | 173 | 128 |
| Justerat eget kapital | 130 | 138 | 173 | 128 |
| Kortfristiga skulder | 45 | 54 | 132 | 58 |
| Summa eget kapital och skulder | 175 | 192 | 305 | 186 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Ställd bredvid branschens 1 629 granskade bolag ligger Brottarfys Sweden AB i den övre halvan räknat på omsättning, med 500 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -1,8 procent, och soliditeten var hög — 74,3 procent. Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 33 procent. Bolaget sysselsatte 1 personer och har sitt säte i Upplands-Väsby.
Träningsverksamhet och försäljning av träningskläder
Styrelse & ledning
- Tobias Kantola (f. 1982) Styrelseledamot
- Frida Maria Cecilia Lundqvist (f. 1981) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2021-06-11 |
|---|---|
| Bransch | Annan sportverksamhet (SNI 93199) |
| Adress | Skråpgränd 4, 194 68, Upplands Väsby Besök: Skråpgränd 4, Upplands Väsby |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |