starkabolag.se

Aktiebolag Skellefteå

BMAD AB

31 sökningar

Omsättning 2025

2,8 mkr

+12,1 %
Rörelsemarginal

-2,2 %

−6,0 p.e.
Soliditet

37,2 %

−9,4 p.e.
Anställda

3

Bokslut

Belopp i tkr2025-032024-032023-032022-032021-03
Omsättning2 7892 4892 1862 3842 580
Rörelseresultat−60952293151
Årets resultat−118485421478
Eget kapital199317349396181
Balansomslutning5356815921 051864
Anställda30222
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-032024-032023-032022-032021-03
Nettoomsättning2 7892 4892 1862 3842 580
Personalkostnader1 1138121 044699862
Av- och nedskrivningar2727896934
Övriga externa kostnader567517460505604
Övriga rörelseposter, netto−1 142−1 038−591−818−929
Rörelseresultat−60952293151
Räntekostnader583492318
Resultat efter finansiella poster−11860−8270133
Bokslutsdispositioner00770−33
Skatt013165621
Årets resultat−118485421478

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-032024-032023-032022-032021-03
Anläggningstillgångar16012429386269
Varulager52465300
Kortfristiga fordringar284574494229
Kassa och bank394961623566
Omsättningstillgångar375669163665595
Summa tillgångar5356815921 051864
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat26721924513253
Eget kapital199317349396181
Justerat eget kapital199317349457242
Obeskattade reserver0007777
Långfristiga skulder287278108413429
Kortfristiga skulder4986135165177
Summa eget kapital och skulder5356815921 051864
Ställda säkerheter0000380

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte BMAD AB 2,8 miljoner kronor — mindre än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 3 miljoner kronor. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -2,2 procent, och soliditeten var god — 37,2 procent. Jämfört med föregående bokslut växte omsättningen med 12 procent. Arbetsstyrkan uppgick till 3 personer, med säte i Skellefteå.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Pizzeria och restaurang verksamhet. Försäljning sker direkt på plats och online.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är BMAD AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av BMAD AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller BMAD AB (559198-4058)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2019-03-12
Bransch Restaurangverksamhet (SNI 56110)
Adress
Försommargatan 2, 931 52, Skellefteå
Besök: Försommargatan 2, Skellefteå
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad
Telefon076-0958950