starkabolag.se

Aktiebolag Örebro

Björkebo alltjänst AB

16 sökningar

Omsättning 2026

199 tkr

−68,3 %
Rörelsemarginal

-19,1 %

−29,0 p.e.
Soliditet

88,1 %

+20,4 p.e.
Anställda

1

−66,7 %

Bokslut

Belopp i tkr2026-092025-092024-092023-092022-09
Omsättning199628719485756
Rörelseresultat−386218054443
Årets resultat−213614344351
Eget kapital74170264121376
Balansomslutning84271400326535
Anställda13322
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2026-092025-092024-092023-092022-09*
Nettoomsättning199628719485756
Personalkostnader217703716601548
Av- och nedskrivningar2181400
Övriga externa kostnader2144454930
Övriga rörelseposter, netto3199236219265
Rörelseresultat−386218054443
Ränteintäkter011——
Resultat efter finansiella poster−386318056443
Bokslutsdispositioner17−17000
Skatt010371191
Årets resultat−213614344351

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2026-092025-092024-092023-092022-09*
Anläggningstillgångar0597700
Kortfristiga fordringar1567154228183
Kassa och bank6914516998352
Omsättningstillgångar84212323326535
Summa tillgångar84271400326535
Aktiekapital2525252525
Balanserat resultat7010996520
Eget kapital74170264121376
Justerat eget kapital74183264121376
Obeskattade reserver017000
Kortfristiga skulder1084136205159
Summa eget kapital och skulder84271400326535

* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.

Verksamhet

Björkebo alltjänst AB omsatte 199 tusen kronor räkenskapsåret 2026, mindre än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 749 tusen kronor. Rörelsemarginalen landade på -19,1 procent — en negativ nivå — medan soliditeten på 88,1 procent får betecknas som hög. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 68 procent. Arbetsstyrkan uppgick till en person, med säte i Örebro.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Uthyrning av maskinförare samt lastbilschaufför, renhållning samt grönyteskötsel.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Björkebo alltjänst AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Björkebo alltjänst AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Björkebo alltjänst AB (559323-5293)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Björkebo alltjänst AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2021-06-21
Bransch Personaluthyrning (SNI 78201)
Adress
Grindtorp 430, 713 91, Nora
Besök: Grindtorp 430, Nora
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad