Aktiebolag Salem
Beytoo Group AB
24 sökningar
482 tkr
−51,6 %51,0 %
−24,0 p.e.23,6 %
−31,9 p.e.0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 482 | 996 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | 246 | 747 | 0 | 0 | 0 | −29 | −11 |
| Årets resultat | 329 | 457 | 0 | 0 | 0 | −29 | −11 |
| Eget kapital | 397 | 468 | 11 | 11 | 11 | 11 | 39 |
| Balansomslutning | 1 685 | 844 | 11 | 11 | 11 | 11 | 39 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 7 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 482 | 996 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 224 | 246 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga rörelseposter, netto | −12 | — | — | — | — | — | — |
| Rörelseresultat | 246 | 747 | 0 | 0 | 0 | −29 | −11 |
| Ränteintäkter | 0 | 1 | 0 | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 57 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 189 | 749 | 0 | 0 | 0 | −29 | −11 |
| Bokslutsdispositioner | 180 | −180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skatt | 40 | 111 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 329 | 457 | 0 | 0 | 0 | −29 | −11 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kortfristiga fordringar | 1 223 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 462 | 844 | 11 | 11 | 11 | 11 | 39 |
| Omsättningstillgångar | 1 685 | 844 | 11 | 11 | 11 | 11 | 39 |
| Summa tillgångar | 1 685 | 844 | 11 | 11 | 11 | 11 | 39 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 18 | −39 | −39 | −39 | −39 | −10 | 0 |
| Eget kapital | 397 | 468 | 11 | 11 | 11 | 11 | 39 |
| Justerat eget kapital | 397 | 611 | 11 | 11 | 11 | 11 | 39 |
| Obeskattade reserver | 0 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Långfristiga skulder | 280 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 1 008 | 196 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Summa eget kapital och skulder | 1 685 | 844 | 11 | 11 | 11 | 11 | 39 |
* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.
Verksamhet
Mätt mot de 18 526 bolag som granskas inom samma bransch hamnar Beytoo Group AB i det nedre skiktet sett till omsättning, med 482 tusen kronor för räkenskapsåret 2025. Rörelsemarginalen landade på 51,0 procent — en stark nivå — medan soliditeten på 23,6 procent får betecknas som måttlig. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 52 procent. Bolaget hör hemma i Salem.
Företaget skall bedriva verksamhet restaurangverksamhet samt i begränsad omfattning erbjuda rådgivning till företagsledare.
Styrelse & ledning
- Nilva Johanen (f. 1985) Styrelseledamot
- Verde Hanna Efrem (f. 1982) Styrelsesuppleant
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2018-11-14 |
|---|---|
| Bransch | Restaurangverksamhet (SNI 56110) |
| Adress | Vattentornsvägen 23, 144 52, Rönninge Besök: Vattentornsvägen 23, Rönninge |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |