starkabolag.se

Aktiebolag Norrköping

ASPAIR Tryckluft - Service AB

21 sökningar

Omsättning 2026

402 tkr

−63,9 %
Rörelsemarginal

-9,0 %

−22,9 p.e.
Soliditet

64,3 %

+18,5 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2026-012024-122023-12
Omsättning4021 1151 022
Rörelseresultat−36156354
Årets resultat−4072211
Eget kapital268308236
Balansomslutning574893590
Anställda000
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 3 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2026-01*2024-122023-12*
Nettoomsättning4021 1151 022
Av- och nedskrivningar39130
Övriga externa kostnader301621
Övriga rörelseposter, netto−98−884−667
Rörelseresultat−36156354
Räntekostnader3210
Resultat efter finansiella poster−40135354
Bokslutsdispositioner0−39−88
Skatt02555
Årets resultat−4072211

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2026-01*2024-122023-12*
Anläggningstillgångar1731370
Kortfristiga fordringar373483500
Kassa och bank2827390
Omsättningstillgångar401756590
Summa tillgångar574893590
Aktiekapital252525
Balanserat resultat2832110
Eget kapital268308236
Justerat eget kapital369409306
Obeskattade reserver12712788
Kortfristiga skulder179458266
Summa eget kapital och skulder574893590

* Brutet räkenskapsår — perioden är inte tolv månader.

Verksamhet

Räkenskapsåret 2026 omsatte ASPAIR Tryckluft - Service AB 402 tusen kronor — mindre än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 2,9 miljoner kronor. Verksamheten bar en negativ rörelsemarginal om -9,0 procent, och soliditeten var hög — 64,3 procent. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 64 procent. Sätet finns i Norrköping.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall bedriva verksamhet inom energiåtervinning, bedriva försäljning av tryckluftskomponenter, kompressorer, kyltorkar och serviceartiklar samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Exekutiva befattningar
Styrelse
Företagsvärdering

Vad är ASPAIR Tryckluft - Service AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av ASPAIR Tryckluft - Service AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller ASPAIR Tryckluft - Service AB (559413-0808)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Koncern

Moderbolag Asp Holding AB (559471-1524)
Koncernmoder Asp Holding AB (559471-1524)

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2022-12-16
Bransch Partihandel med diverse andra maskiner och diverse annan utrustning (SNI 46649)
Adress
Luddingsbo Sundet, 605 96, Norrköping
Besök: Luddingsbo Sundet, Norrköping
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad