starkabolag.se

Aktiebolag Stockholm

AR Lås och Passage AB

99 sökningar

Omsättning 2025

8,5 mkr

−6,2 %
Rörelsemarginal

13,1 %

+0,6 p.e.
Soliditet

70,3 %

−9,0 p.e.
Anställda

3

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning8 5369 1017 0565 6266 744
Rörelseresultat1 1191 1391 227794898
Årets resultat884902976630708
Eget kapital1 9461 8121 4701 024954
Balansomslutning2 7702 2851 8261 4842 385
Anställda33222
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning8 5369 1017 0565 6266 744
Personalkostnader2 6192 2961 6741 6651 621
Av- och nedskrivningar445103
Övriga externa kostnader940887635531642
Övriga rörelseposter, netto−3 854−4 775−3 515−2 626−3 580
Rörelseresultat1 1191 1391 227794898
Ränteintäkter175——
Räntekostnader00010
Resultat efter finansiella poster1 1201 1451 232793898
Skatt235243256164190
Årets resultat884902976630708

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar1593716
Varulager433420215228224
Kortfristiga fordringar1 2871 3611 0855311 574
Kassa och bank1 049499517688571
Omsättningstillgångar2 7692 2801 8171 4472 369
Summa tillgångar2 7702 2851 8261 4842 385
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat1 012860444344196
Eget kapital1 9461 8121 4701 024954
Justerat eget kapital1 9461 8121 4701 024954
Kortfristiga skulder8244733564601 431
Summa eget kapital och skulder2 7702 2851 8261 4842 385

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte AR Lås och Passage AB 8,5 miljoner kronor — mer än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 1,7 miljoner kronor. Verksamheten bar en god rörelsemarginal om 13,1 procent, och soliditeten var hög — 70,3 procent. Jämfört med föregående bokslut föll tillbaka omsättningen med 6 procent. Arbetsstyrkan uppgick till 3 personer, med säte i Stockholm.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget skall bedriva verksamhet inom låsinstallation och passersystem samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Övriga befattningar
Företagsvärdering

Vad är AR Lås och Passage AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av AR Lås och Passage AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller AR Lås och Passage AB (559027-7934)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

AR Lås och Passage AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2015-09-24
Bransch Installation av industrimaskiner och -utrustning (SNI 33200)
Adress
Jung 28, 745 95, Enköping
Besök: Enköping Jung 28, Enköping
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad