Aktiebolag Stockholm 119 sökningar
Anbol AB
Huvudnäring okänd
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
99,0 %
+11,4 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −15 | −16 | −14 | −9 | −9 | −9 | −11 | −11 |
| Årets resultat | 133 | 44 | 4 022 | −8 | 14 | 88 | −11 | −11 |
| Eget kapital | 3 551 | 3 835 | 4 076 | 169 | 367 | 542 | 625 | 806 |
| Balansomslutning | 3 586 | 4 378 | 4 825 | 917 | 1 138 | 1 195 | 1 299 | 1 300 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 8 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Övriga externa kostnader | 15 | 16 | 14 | 9 | 9 | 9 | 11 | 11 |
| Rörelseresultat | −15 | −16 | −14 | −9 | −9 | −9 | −11 | −11 |
| Ränteintäkter | 148 | 72 | 75 | — | — | — | — | — |
| Räntekostnader | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 133 | 56 | 4 033 | −8 | −9 | 146 | −11 | −11 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 | −35 | 0 | 0 |
| Skatt | 0 | 12 | 11 | 0 | 4 | 23 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 133 | 44 | 4 022 | −8 | 14 | 88 | −11 | −11 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | 2020-12 | 2019-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar | 3 388 | 4 300 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 1 | 0 | 0 | 0 | 7 | 7 | 7 | 1 280 |
| Kassa och bank | 197 | 78 | 4 825 | 917 | 1 131 | 1 188 | 11 | 19 |
| Omsättningstillgångar | 198 | 78 | 4 825 | 917 | 1 138 | 1 195 | 1 299 | 1 300 |
| Summa tillgångar | 3 586 | 4 378 | 4 825 | 917 | 1 138 | 1 195 | 1 299 | 1 300 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Balanserat resultat | 3 368 | 3 741 | 4 | 127 | 303 | 404 | 586 | 767 |
| Eget kapital | 3 551 | 3 835 | 4 076 | 169 | 367 | 542 | 625 | 806 |
| Justerat eget kapital | 3 579 | 3 863 | 4 104 | 197 | 395 | 592 | 647 | 828 |
| Obeskattade reserver | 35 | 35 | 35 | 35 | 35 | 63 | 28 | 28 |
| Kortfristiga skulder | 0 | 508 | 714 | 713 | 736 | 590 | 646 | 466 |
| Summa eget kapital och skulder | 3 586 | 4 378 | 4 825 | 917 | 1 138 | 1 195 | 1 299 | 1 300 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Aktiebolaget ska bedriva uppdrags- och serviceverksamhet företrä- desvis inom företagsrådgivning, hundnäring, bygg och renoverings- tjänster, restaurang och nöje samt förvaltning av och handel med värdepapper och all härmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Exekutiva befattningar
- Ann-Catrin Nordenås (f. 1963) Verkställande direktör
Styrelse
- Lars Gunnar Thalén (f. 1944) Ordförande, Styrelseledamot
- Ann-Catrin Nordenås (f. 1963) Styrelseledamot
- Ingela Anita Thalén (f. 1943) Styrelsesuppleant
Övriga befattningar
- Peter van Lienden (f. 1964) Revisor
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2011-11-02 |
|---|---|
| Adress | Larsbodavägen 46, 123 41, Farsta Besök: Bandhagsplan 11 LGH 1901, Bandhagen |
| F-skatt | Ej registrerad |
| Moms | Ej registrerad |