starkabolag.se

Aktiebolag Valdemarsvik

Åkesson Marknadsbyrå AB

63 sökningar

Omsättning 2026

0 tkr

−100,0 %
Rörelsemarginal

–

Soliditet

89,1 %

+7,3 p.e.
Anställda

0

Bokslut

Belopp i tkr2026-022025-022024-022023-022022-02
Omsättning01734116617
Rörelseresultat−33−92−11−60142
Årets resultat−11−19929683
Eget kapital281293491462456
Balansomslutning3944837698721 252
Anställda00001
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2026-022025-022024-022023-022022-02
Nettoomsättning01734116617
Personalkostnader317226326
Av- och nedskrivningar000024
Övriga externa kostnader3069117127133
Övriga rörelseposter, netto—−2394−438
Rörelseresultat−33−92−11−60142
Ränteintäkter580——
Räntekostnader20190010
Resultat efter finansiella poster−48−274−11−50144
Bokslutsdispositioner40755061−37
Skatt3010523
Årets resultat−11−19929683

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2026-022025-022024-022023-022022-02
Anläggningstillgångar109129183639953
Kortfristiga fordringar65315342
Kassa och bank27934958380257
Omsättningstillgångar285354586233299
Summa tillgångar3944837698721 252
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat242442412406323
Eget kapital281293491462456
Justerat eget kapital351395652663705
Obeskattade reserver88128203253314
Kortfristiga skulder256275157482
Summa eget kapital och skulder3944837698721 252

Verksamhet

Jämfört med föregående bokslut krympte omsättningen med 100 procent. Sätet finns i Valdemarsvik.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget bedriver verksamhet inom inköpsprocesser, affärs- utveckling, marknadskommunikation och design. Bolaget ska även bedriva förvärv, förädling och försäljning av sjönära fastigheter. Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade lokaler och fastigheter.

Styrelse & ledning

Exekutiva befattningar
Styrelse
Företagsvärdering

Vad är Åkesson Marknadsbyrå AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Åkesson Marknadsbyrå AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Åkesson Marknadsbyrå AB (559033-5096)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2015-11-04
Bransch PR och kommunikation (SNI 73300)
Adress
Aron Lindgrens väg 8 bv, 176 68, Järfälla
Besök: Aron Lindgrens Väg 8 BV, Järfälla
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad