Likvidation inledd (2026-03-12)
Aktiebolag Stockholm
Agree2 Sweden AB
120 sökningar
Omsättning 2025
0 tkr
Rörelsemarginal
–
Soliditet
100,0 %
+2,1 p.e.Anställda
0
Bokslut
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 | 0 | 0 | 6 820 | 6 690 |
| Rörelseresultat | 0 | −12 | −14 | 1 552 | 1 582 |
| Årets resultat | 0 | −11 | 2 | 1 223 | 1 512 |
| Eget kapital | 94 | 94 | 105 | 2 853 | 1 630 |
| Balansomslutning | 94 | 96 | 106 | 5 041 | 3 850 |
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 4 | 4 |
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år
Resultatposter
Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 6 820 | 6 690 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 9 | 4 982 | 4 857 |
| Övriga externa kostnader | 0 | 12 | 5 | 285 | 238 |
| Rörelseresultat | 0 | −12 | −14 | 1 552 | 1 582 |
| Ränteintäkter | 0 | 1 | 22 | — | — |
| Räntekostnader | 0 | 0 | 5 | 10 | 7 |
| Resultat efter finansiella poster | 0 | −11 | 3 | 1 546 | 1 575 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 0 | 0 | 0 | 341 |
| Skatt | 0 | 0 | 1 | 323 | 404 |
| Årets resultat | 0 | −11 | 2 | 1 223 | 1 512 |
Balansräkning
Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.
| Belopp i tkr | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Kortfristiga fordringar | 94 | 96 | 45 | 2 175 | 2 186 |
| Kassa och bank | 0 | 0 | 61 | 2 866 | 1 664 |
| Omsättningstillgångar | 94 | 96 | 106 | 5 041 | 3 850 |
| Summa tillgångar | 94 | 96 | 106 | 5 041 | 3 850 |
| Aktiekapital | 83 | 83 | 83 | 83 | 83 |
| Balanserat resultat | 11 | 22 | 20 | 1 547 | 35 |
| Eget kapital | 94 | 94 | 105 | 2 853 | 1 630 |
| Justerat eget kapital | 94 | 94 | 105 | 2 853 | 1 630 |
| Kortfristiga skulder | 0 | 2 | 1 | 2 188 | 2 220 |
| Summa eget kapital och skulder | 94 | 96 | 106 | 5 041 | 3 850 |
| Ställda säkerheter | 0 | 0 | 0 | 900 | 900 |
Verksamhet
Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska tillhandahålla konsultativa tjänster med inriktning på affärsutveckling, verksamhetsutveckling och systemutveckling, äga juridiska personer, management stöd samt äga och förvalta fast och lös egendom och därmed förenlig verksamhet.
Styrelse & ledning
Styrelse
- Pär Johansson (f. 1963) Styrelseledamot
- Stefan Norr (f. 1972) Styrelsesuppleant
Övriga befattningar
- Marika Sengoltz (f. 1980) Huvudansvarig revisor
Koncern
| Moderbolag | Visma Sverige Holding Aktiebolag (556674-8983) |
|---|---|
| Koncernmoder | VANAHALL HOLDCO S.A.R.L |
Fakta & adress
| Grundat | Registrerat 2011-02-08 |
|---|---|
| Bransch | Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200) |
| Adress | Norrgatan 17a, 352 31, Växjö Besök: Norrgatan 17 A, Växjö |
| F-skatt | Registrerad |
| Moms | Registrerad |