starkabolag.se

Aktiebolag Piteå

Afterski Team Norrland AB

97 sökningar

Omsättning 2024

12,2 mkr

+18,1 %
Rörelsemarginal

2,3 %

−3,8 p.e.
Soliditet

40,0 %

+0,6 p.e.
Anställda

1

0,0 %

Bokslut

Belopp i tkr2024-122023-122022-122021-122020-12
Omsättning12 17810 3118 4391 2773
Rörelseresultat27662761194−128
Årets resultat25528119447−104
Eget kapital356360580385338
Balansomslutning1 9432 1622 3811 0731 165
Anställda11110
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2024-122023-122022-122021-122020-12
Nettoomsättning12 17810 3118 4391 2773
Personalkostnader441423450500
Av- och nedskrivningar172185875548
Övriga externa kostnader9 2196 4885 7232 804855
Övriga rörelseposter, netto−2 070−2 588−1 5681 726772
Rörelseresultat27662761194−128
Ränteintäkter120——
Räntekostnader35342511
Resultat efter finansiella poster24259458794−129
Bokslutsdispositioner89−237−337−4626
Skatt75775600
Årets resultat25528119447−104

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2024-122023-122022-122021-122020-12
Anläggningstillgångar1 1161 2871 472285201
Kortfristiga fordringar552610197665226
Kassa och bank275265712123738
Omsättningstillgångar827875908788964
Summa tillgångar1 9432 1622 3811 0731 165
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat5129336288392
Eget kapital356360580385338
Justerat eget kapital778852884422338
Obeskattade reserver531620383460
Långfristiga skulder26044062000
Kortfristiga skulder796742798642827
Summa eget kapital och skulder1 9432 1622 3811 0731 165
Ställda säkerheter800800800100100

Verksamhet

Afterski Team Norrland AB omsatte 12,2 miljoner kronor räkenskapsåret 2024, mer än det typiska bolaget i branschen, där medianen ligger på 478 tusen kronor. Verksamheten bar en tunn rörelsemarginal om 2,3 procent, och soliditeten var god — 40,0 procent. Jämfört med föregående bokslut växte omsättningen med 18 procent. Bolaget sysselsatte en person och har sitt säte i Piteå.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Bolaget ska bedriva event och festival. Servering av mat och dryck.

Styrelse & ledning

Exekutiva befattningar
Styrelse
Övriga befattningar
Företagsvärdering

Vad är Afterski Team Norrland AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av Afterski Team Norrland AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller Afterski Team Norrland AB (556808-3082)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

Afterski Team Norrland AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2010-05-12
Bransch Övrig fritids- och nöjesverksamhet (SNI 93290)
Adress
Kolmilavägen 17 Bv, 941 37, Piteå
Besök: Kolmilavägen 17 BV, Piteå
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad