starkabolag.se

Aktiebolag Stockholm

AD Snickeri AB

62 sökningar

Omsättning 2025

1,6 mkr

+10,2 %
Rörelsemarginal

21,1 %

+18,6 p.e.
Soliditet

75,9 %

+23,8 p.e.
Anställda

1

Bokslut

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Omsättning1 6361 4841 0341 4111 700
Rörelseresultat3453771−6565
Årets resultat2302455−8366
Eget kapital467237213158675
Balansomslutning8156714274671 012
Anställda10000
Visa hela bokslutetresultat- och balansposter, 5 år

Resultatposter

Poster ur resultaträkningen så som de rapporterats. Bolag redovisar antingen kostnadsslag (personal, avskrivningar) eller funktion (kostnad sålda varor) — därför visas olika rader för olika bolag.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Nettoomsättning1 6361 4841 0341 4111 700
Personalkostnader682698639856414
Av- och nedskrivningar00272727
Övriga externa kostnader246293194373302
Övriga rörelseposter, netto−363−456−103−161−392
Rörelseresultat3453771−6565
Ränteintäkter102——
Räntekostnader24111
Resultat efter finansiella poster3453371−8564
Bokslutsdispositioner−49000−102
Skatt66916096
Årets resultat2302455−8366

Balansräkning

Bolagets tillgångar, eget kapital och skulder vid räkenskapsårets slut.

Belopp i tkr2025-122024-122023-122022-122021-12
Anläggningstillgångar0002754
Kortfristiga fordringar139317185129397
Kassa och bank676354242311561
Omsättningstillgångar815671427440958
Summa tillgångar8156714274671 012
Aktiekapital5050505050
Balanserat resultat187163108116259
Eget kapital467237213158675
Justerat eget kapital619350326271788
Obeskattade reserver191142142142142
Långfristiga skulder05210000
Kortfristiga skulder157240−28167195
Summa eget kapital och skulder8156714274671 012

Verksamhet

Räkenskapsåret 2025 omsatte AD Snickeri AB 1,6 miljoner kronor — mer än branschens typiska bolag, vars omsättning ligger kring 1,4 miljoner kronor. Rörelsemarginalen landade på 21,1 procent — en stark nivå — medan soliditeten på 75,9 procent får betecknas som hög. Jämfört med föregående bokslut steg omsättningen med 10 procent. Arbetsstyrkan uppgick till en person, med säte i Stockholm.

Verksamhetsbeskrivning enligt bolagsordningen
Aktiebolaget ska byggnadssnickeriarbeten samt därmed förenlig verksamhet.

Styrelse & ledning

Styrelse
Företagsvärdering

Vad är AD Snickeri AB värt?

En komplett, oberoende företagsvärdering av AD Snickeri AB, samma underlag som används vid försäljning, köp och företagsutveckling. Utförs av Bisdata AB.

Provexemplar, omslagProvexemplar, sammanfattningProvexemplar, värdets komponenterProvexemplar, historisk utvecklingProvexemplar, branschjämförelseProvexemplar, resultaträkning
Er rapport, upprättad av Bisdatas analytiker, här som demoexemplar 1 / 6

Digitalt inom en arbetsdag · tryckt rapport per post

Ex. moms. Fakturan skickas till fakturaadressen. Värderingen utförs av Bisdata AB.

Företagspresentation

Ta plats på er egen sida

Visa er logotyp, berätta med egna ord vad ni gör och lägg era kontaktuppgifter högst upp på sidan, där kunder, leverantörer och rekryter redan letar.

Hela paketet 6 995 kr per år · enskilda delar 2 995 kr ex moms

Presentationen gäller AD Snickeri AB (559011-3352)

Moms 25 % läggs till i kassan. Betalningen sker säkert hos Stripe. Direkt efter köpet får ni länken där ni fyller i logotyp, text och kontaktuppgifter.

Certifikat

Visa styrkan på er egen webbplats

Certifikatet med er Värderating läggs på er webbplats med en färdig inbäddningskod, klart på en minut. Det är levande: visar alltid er aktuella rating och länkar till er sida på starkabolag.se.

AD Snickeri AB

Moms 25 % läggs till i kassan. Kortbetalningen sker säkert hos Stripe.

Fakta & adress

GrundatRegistrerat 2015-04-21
Bransch Byggnadssnickeriarbeten (SNI 43320)
Adress
Flystagränd 9, 163 45, Spånga
Besök: Flystagränd 9, Spånga
F-skattRegistrerad
MomsRegistrerad